101. Maak je eigen school-computergame met GameMaker

Werk je eigen schoolgames uit of laat je leerlingen een spel realiseren met GameMaker

Interessant voor

Iedereen
Uit
Kleuteronderwijs/Primair onderwijs groep 1-2
Lager/Primair onderwijs groep 3-8
Buitengewoon lager/Speciaal primair onderwijs
Secundair/Voortgezet onderwijs
Buitengewoon secundair/Speciaal voortgezet onderwijs
Hoger onderwijs
Volwasseneneducatie

Parcours

Project

Gaming in onderwijs

Tijdstip

Namiddag : 14u10-16u40

Lokaal

D011

Vorm

Voorzieningen

Lokaal met één pc per deelnemer

Interactie

Workshop

Aantal deelnemers

Er zijn 30 plaatsen waarvan er 27 bezet zijn.

Voorkennis

Verplichte kennis

  • Basisvaardigheden computergebruik en internet

Inhoud

Inleiding

Is het altijd je droom geweest om zelf games te maken, maar wil je niet veel tijd steken in het leren van een programmeertaal?

Game Maker is een programma waarmee je games kunt maken, zonder dat je daarvoor een programmeertaal hoeft te leren. Met een paar makkelijke drag&drop acties, kun je goede games maken. Natuurlijk kun je, indien je dat wilt, wel gebruik maken van een programmeertaal. De Game Maker Language is speciaal ontwikkeld voor Game Maker.

Sinds enkele jaren wordt Game Maker naast het gebruik voor hobby, ook steeds populairder op scholen, zowel op basisscholen als het voortgezet onderwijs.

In het onderwijs wordt Game Maker vooral gebruikt als opstapje naar het programmeren en ontwerpen van software. In deze context komt Game Maker meestal in het vak Informatica of ICT aan de orde. In eerste instantie kan men de leerlingen eerst leren werken met het drag&drop systeem en enkele simpele stukjes Game Maker Language. Indien de leerlingen de GML taal voldoende beheersen kunnen zij gemakkelijker beginnen met programmeertalen als C(++) en Delphi.

Uiteraard zijn er ook leraren die Game Maker alleen gebruiken voor de algemene ontwikkeling van hun leerlingen. De leraar maakt een spel, de leerling speelt en leert.

 

Inhoud

We starten spelend en verkennen eerst de computerspelen die leerlingen maakten in het kader van de opdracht 'promoot je school'. Na deze introductie bekijken we waar de software te verkrijgen is en welke ondersteuning er te vinden is op het internet. We downloaden, installeren en ... programmeren onze eerste Game Maker-computerspelletjes waarin je desgewenst eigen beeldmateriaal of geluidsfragmenten kan opnemen.

Resultaat

Na deze sessie zal je:

  • weten waar de software, ondersteuning en handleidingen te vinden zijn
  • de software kunnen installeren
  • zelf games kunnen maken waarin je je eigen beeldmateriaal of geluidsfragmenten verwerkt
  • zin hebben om zelf spelen te maken voor je leerlingen
  • het voelen kriebelen om je leerlingen zelf spelen te laten bedenken

Lesmateriaal

Syllabus

CD-ROM met lesmateriaal en ev. software

Sites

Gamemaker

Nieuwe gamemaker-website

Lesgever

Ann Hannes (ann.hannes at khk.be)

Korte titel : GameMaker

Deze pagina werd al 1263 keer bekeken