102. Stellen met een fotoverhaal in de basisschool

ICT leuk en uitdagend gebruiken in mijn stellessen

Interessant voor

Leerkracht - Docent
ICT-coördinator
Uit
Lager/Primair onderwijs groep 3-8
Secundair/Voortgezet onderwijs

Parcours

ICT in de klas

Lager onderwijs

Audiovisueel

Tijdstip

Namiddag : 14u10-16u40

Lokaal

P3051

Vorm

Voorzieningen

Lokaal met één pc per deelnemer

Interactie

Workshop

Aantal deelnemers

Er zijn 11 plaatsen waarvan er 9 bezet zijn.

Voorkennis

Verplichte kennis

  • Basisvaardigheden computergebruik en internet.

Inhoud

Inleiding

In deze workshop leer je zelf een eenvoudige film en een eenvoudig fotoverhaal te maken. Op deze manier kan je heel doeltreffend je leerlingen helpen om zelf een film en een fotoverhaal te maken in de stelles.

Inhoud

Deze workshop valt uiteen in twee delen:

Het eerste deel:

Hier maken we samen een film bestaande uit verschillende scènes.Bij elke scène wordt de wie, de wat, de wanneer, het hoe en de waar ingevuld.Op het einde wordt er dan een muziekje aan toegevoegd samen met een begin en een eindgeneriek.

Het tweede deel:

Hier maken we samen een fotoverhaal met foto's voorzien van spreekballonnen, die we online toevoegen aan onze foto's. We gebruiken hiervoor de gratis programma's Windows Moviemaker en/of Windows photostory. Op het einde voegen we een zelfgekozen muziekje toe met begin- en eindgeneriek.

Resultaat

Na deze sessie zal je zelf een eenvoudige film en een eenvoudig fotoverhaal kunnen maken en op deze manier de leerlingen goed kunnen begeleiden bij hun eigen creatieve werkjes.

Lesmateriaal

Hand-outs van presentatie

Sites

Films

Lesgever

Johan Hessels (johan.hessels at gmail.com)

Korte titel : Stellen in BaO

Deze pagina werd al 963 keer bekeken